W jaki sposób wybrać dobre biuro rachunkowe?

W jaki sposób wybrać dobre biuro rachunkowe?

Firma Poradnik Klienta

Jak wiadomo, biur rachunkowych w Polsce jest w chwili obecnej naprawdę wiele. Są to placówki szukające nowych klientów, proponujące kompleksową obsługę spraw finansowych i co chyba najważniejsze, w pełni prawidłowe rozliczenia, w tym z Urzędem Skarbowym. Dobór dobrego biura rachunkowego pozwala na to, aby właściciele firmy pozbyli się ze swoich barków znacznej części obowiązków z tym związanych, z którym czasem ciężko sobie poradzić bez odpowiedniego wykształcenia i fachowej wiedzy. Oczywiście warto dodać, że pełen sukces gwarantuje tylko wybór dobrego i w 100% uczciwego biura rachunkowego, dlatego zanim zdecydujemy się skorzystać z usług danego biura trzeba sprawdzić, jakie kryteria cechują najlepsze placówki tego typu. Nigdy nie podejmujmy decyzji pochopnie, sprawdźmy oferty i warunki oferowane nam przez kilka biur rachunkowych.

W jaki sposób wybrać dobre biuro rachunkowe?

 

Jedną z najważniejszych spraw, od której właściwie należy zacząć dobór odpowiedniego biura rachunkowego jest sprawdzenie, czy firma ta posiada aktualny certyfikat księgowy, wydawany przez Ministra Finansów. Taki certyfikat jest potwierdzeniem rzetelności pracowników, poświadcza bowiem iż ukończyli oni wyższe studia w zakresie rachunkowości lub zdali egzamin, otrzymując uprawnienia zawodowe. Dobrze byłoby sprawdzić również, czy biuro wpisane jest na listę Centrum Informacji Księgowej, która narzuca swoim członkowskim placówkom wysoką jakość świadczonych usług. Oczywiście to nie wszystkie aspekty, którym trzeba się przyjrzeć wybierając dobre biuro rachunkowe.

Bardzo ważną sprawą jest również sprawdzenie, czy biuro posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Co takie ubezpieczenie oznacza dla klientów? Otóż zabezpiecza nas przed błędami, jakie pracownicy mogą popełniać, a te przecież mogą zdarzyć się każdemu człowiekowi. Każde szanujące się biuro zatrudniające specjalistów takie ubezpieczenie OC posiada, ponieważ jest to gwarancją bezpieczeństwa dla nich samych oraz wyklucza roszczenia finansowe klientów. Jeśli biuro ubezpieczenia nie ma, nie świadczy to o nim najlepiej. W chwili obecnej biura rachunkowe powinny wykupić OC dla którego suma gwarancyjna wynosi minimum 5000 euro. Oczywiście jeśli kwota wykupionego ubezpieczenia jest wyższa, jest to bardzo korzystne dla klienta i świadczy o rzetelnym podejściu biura do świadczonych usług.

Ważną sprawą okazuje się przydzielenie klientowi jednego księgowego, który w kompleksowy sposób zadba o finanse. Powierzanie spraw różnym pracownikom może być rozwiązaniem niewłaściwym, ponieważ różne osoby nie będą się orientowały w sprawach wszystkich swoich klientów. Należy więc szukać takiego biura rachunkowego, które przydzieli nam stałego księgowego. Dzięki temu również sam klient jest w bardziej komfortowej sytuacji, doskonale wiedząc do kogo zwrócić się odnośnie swoich spraw finansowych czy rozliczeń.

Oczywiście należy pamiętać, że dla klienta ważne są także kompetencje biura – przed podpisaniem umowy trzeba zorientować się jakie doświadczenie ma biuro oraz jego pracownicy, jakimi sprawami się specjalizuje, czy mają dobrą renomę i ugruntowaną pozycję rynkową. Chodzi o to, by księgowy wiedział jak dane sprawy prowadzić i aby potrafił wybrnąć z każdego kłopotu. Znacznym ułatwieniem dla klienta mogą okazać się aplikacje czy oprogramowanie, które biura księgowe w ostatnim czasie oferują swoim klientom, mając możliwość szybkiego przesyłania informacji czy dokumentów do wglądu. Może warto podpisać umowę z firmą, która korzysta z takich nowoczesnych rozwiązań technicznych?

Jeśli będziemy mieli upatrzone konkretne biuro rachunkowe z dobrą jakością świadczonych usług i z przystępną ceną usług oraz kiedy dogadamy z nim szczegóły, trzeba zawracać uwagę na zapisy umowy współpracy, wszystkie punkty powinny być dla klienta w pełni zrozumiałe i nie mogą działać na jego niekorzyść. Trzeba porozumieć się w jakich terminach oraz w jaki sposób pracownik biura rachunkowego poinformuje nas o terminach płatności, w jakiej formie ma odbywać się przekazywanie dokumentów – warto, by znalazło się to w zapisach umowy.

Jeśli nadal szukasz dobrego biura rachunkowego i nie jesteś przekonany jaką firmę wybrać, polecam Ci Tax Safe, spełniającą wszelkie standardy jakości, która w sposób kompleksowy zajmuje się obsługą swoich klientów, oferując przy tym przystępne ceny – http://taxsafe.pl/pl/biuro-rachunkowe/. Tutaj załatwisz wszelkie sprawy związane z prowadzeniem finansów swojej firmy w sposób szybki i bezproblemowy, zostanie przydzielony Ci również na stałe konkretny księgowy. Dodam, że firma działa na rynku już ponad 20 lat i zatrudnia wyłącznie specjalistów w swej dziedzinie, a klientowi oferuje łatwy sposób kontaktu, poprzez aplikację on-line. Informacje podatkowe, dostęp do dokumentów, wystawianie faktur czy informacje o niezapłaconych fakturach, dzięki tej aplikacji możesz mieć w dowolnej chwili dnia i nocy, dzięki czemu wiele swoich spraw możesz załatwić całodobowo. Warto wybrać takie sprawdzone biuro i nie martwić się później, że powierzyliśmy sprawy finansowe firmy w niewłaściwie ręce. Dzięki temu będziesz miał więcej czasu i możliwości na efektywne zarządzanie swoim biurem i jego stały rozwój.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments