Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Środa Wielkopolska

Poradnik Klienta

Standardowe wymiary paneli podłogowych w hipermarkecie budowlanym – Panele podłogowe są drinkom z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Stanowią one znacznie wiele korzyści, dzięki temu są tak często wybierane. Są eleganckie, dobre w mieszkaniu czystości, pasują do jakiegoś rodzaju wnętrza, no i dość szybko się je tworzy. Nie powinien do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez kłopotu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Wronki

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można umiejscowić w wszelkim miejscu. Ich różny wybór kolorystyczny a dodatkowo imitacyjny sprawia, że wolno je bez problemu dobrać do innych systemów w których zostały wyposażone pomieszczenia. Panele podłogowe będą wtedy wybrać do pomieszczeń danych w kierunku klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich stopnie są bardzo interesujące, można bez problemu kupić panele białe, w stopniach szarości, brązu i nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą rolą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Od tegoż jaka jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do kupienia. Przed zakupami należy więc dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim chce się położyć na podłodze panele i zsumować ile metrów kwadratowych paneli będzie potrzebnych.

Panele podłogowe Wronki

Panele podłogowe Wronki

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można wykryć w jakimkolwiek hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze możemy się spotkać z obecnym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli wtedy na dowód salon, jaki pragniemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, więc będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się więcej w interesach natknąć na panele o nieco innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo wąskie. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są to one o moc mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak jedno jest też z panelami bardzo małymi, jakie stanowią nie więcej niż 80cm długości. Takie małe i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w niskich mieszkaniach, w sukcesie bardzo bogatych pomieszczeń montowanie takich małych i złych paneli będzie bardzo żmudne i męczące.

Panele podłogowe Wronki

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie osiąga szans zakupu paneli na grę, a ważna odnieść do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich zbyt dużo. To ile w konkretnej paczce otrzymuje się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W stosunku z ostatnim najczęściej w paczce otrzymuje się od 8 do 10 paneli podłogowych. O zatem stwierdzić przy zakupie, gdyż dzięki temu łatwiej można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Wronki

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments