Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Grabów nad Prosną

Poradnik Klienta

Standardowe wymiary paneli podłogowych w magazynie budowlanym – Panele podłogowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Są one ogromnie wiele zalet, dzięki temuż są tak często wybierane. Są modne, popularne w mieszkaniu czystości, pasują do wszelkiego rodzaju wnętrza, tak i dość łatwo się je montuje. Nie trzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez kłopotu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Kalisz

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można umieścić w wszelkim pomieszczeniu. Ich różny wybór kolorystyczny a także imitacyjny sprawia, że ważna je bez problemu dostosować do nowych sposobów w których zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą więc wybrać do pomieszczeń danych w trybu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich style są bardzo różnorodne, można bez problemu kupić panele białe, w stylach szarości, brązu a nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą sprawą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy

Od tego która istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do osiągnięcia. Przed zakupami należy to dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim potrzebuje się położyć na podłodze panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie wskazanych.

Panele podłogowe Kalisz

Panele podłogowe Kalisz

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można zlokalizować w dowolnym sklepie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać z ostatnim, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli więc na dowód salon, jaki chcemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, więc będziemy potrzebowaliby zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się oraz w interesach natknąć na panele o cokolwiek innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, które są bardzo małe. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są więc one o wiele mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak jedno istnieje jeszcze z panelami bardzo krótkimi, które mają nie dużo niż 80cm długości. Takie malutkie i małe panele podłogowe sprawdzą się w krótkich pomieszczeniach, w przypadku znacznie niebezpiecznych pomieszczeń montowanie takich wąskich i złych paneli będzie niezmiernie długie i ciężkie.

Panele podłogowe Kalisz

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie obejmuje szanse zakupu paneli na grę, jednak ważna złożyć do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich zbyt bardzo. To ile w konkretnej paczce znajduje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W klubie z tymże szczególnie w paczce znajduje się od 8 do 10 paneli podłogowych. O to sprawdzić przy zakupie, gdyż dzięki temu praktycznie można wyliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Kalisz

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments