Jak skutecznie handlować w sieci?

Jak skutecznie handlować w sieci?

Firma Poradnik Klienta

Jeżeli myślisz, że postawienie kolejnego podobnego do innych sklepu internetowego zagwarantuje Ci dobry zysk, to jesteś w błędzie. Żyjemy w czasach, gdzie nowe technologie są czymś naturalnym, przeglądając internet, zasypuje nas cała masa informacji. Wchodząc na najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce, widzimy, jakie jest zatrzęsienie różnego rodzaju towarów i usług. Będąc kolejnym nudnym, przeciętnym sprzedawcą, nigdy nie odniesiesz sukcesu. W tym artykule chciałbym ci przedstawić kilka sposobów skutecznego handlu w internecie, dzięki którym odniesiesz swój wymarzony sukces w e-biznesie.

Jak skutecznie handlować w sieci?

 

1. Działaj globalnie, nie lokalnie.

Handlując w sieci, musisz pamiętać o tym, że nigdy nie możesz się ograniczać. Nigdy nie poprzestawaj na sprzedaży tylko w swoim sklepie internetowym i na Polskich serwisach aukcyjnych. Musisz wejść na rynek globalny, sprzedawać na całym świecie, istnieje wiele zagranicznych serwisów aukcyjnych, na których możesz sprzedawać swoje produkty. Tylko sprzedaż na rynku globalnym, pozwoli ci zarobić naprawdę duże pieniądze.

2. Wyróżnij się opisem produktów, szablonem aukcji, dobrej jakości zdjęciami.

Kluczowym elementem dobrej sprzedaży na aukcjach i w sklepie internetowym, jest odpowiedni opis sprzedawanego produktu. Nie może być to tekst skopiowany od innych sprzedawców czy ze strony producenta. Twoje opisy muszą być unikalne, jeżeli nie umiesz napisać dobrego tekstu sprzedażowego, zleć to zadanie zawodowym copywriterom. Kolejna ważna sprawa to szablon. Nigdy, nie kupuj gotowych szablonów za przysłowiowe 5 zł, nie tędy droga. Musisz stworzyć swój własny szablon, całkowicie unikalny. Nie potrafisz tego zrobić? Zleć to zadanie profesjonaliście. Oczywiście, nie można zapominać o dobrej jakości zdjęciach. Wchodząc na serwisy aukcyjne, często jestem w szoku, gdy widzę, jakie zdjęcia sprzedawanych przedmiotów wrzucają ludzie. Słabo oświetlone, rozmazane, robione telefonem komórkowym. Warto jest zainwestować w dobrej klasy lustrzankę i namiot bezcieniowy z lampami i mamy już swoje mini studio fotograficzne. Zdjęcie wykonane lustrzanką, odpowiednio oświetlone, zapewni ci dużo większą sprzedaż.

3. Budowanie marki.

Stwórz logo dla swojej firmy. Bardzo ważnym elementem w dzisiejszym e-biznesie jest zbudowanie silnej i rozpoznawalnej marki. Twoja firma musi zapisać się w pamięci klientów. Stwórz gadżety reklamowe z logiem twojej firmy, koszulki, długopisy, kubki. Działaj tak, aby każdy klient, kojarzył Twoją markę pozytywnie.

4. Perfekcyjna, a zarazem nieszablonowa obsługa klienta. Jestem sprzedawcą, ale od czasu do czasu również robię jakieś zakupy w sieci i to, co mi najbardziej przeszkadza u sprzedawców to tragiczna obsługa klienta. Odpowiedź na moje zapytanie przychodzi dopiero po kilku dniach albo wcale. Zdarza się też, że sprzedawca jest nieprzyjemny i z wielką łaską odpowiada na pytania. Tutaj jest pole do popisu dla Ciebie. Bądź inny niż wszyscy. Odpowiadaj na zapytania klientów maksymalnie w ciągu kilku godzin. Do wysyłanego produktu dodaj karteczkę z napisem,,dziękujemy za zakupy w sklepie xxx, jest nam niezmiernie miło, że obdarzyłaś/eś nas swoim zaufaniem, zapraszamy ponownie” wykonanie takich karteczek z Twoim logo i tego typu tekstem to żaden koszt, a korzyści są ogromne. Gwarantuję ci, że taki klient, który otrzyma taką wiadomość, na pewno wróci do Twojego sklepu.

Ciesze się, że mogłem ci przedstawić skuteczne sposoby na handel w sieci, jeżeli będziesz się do nich skrupulatnie stosował, odniesiesz sukces.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments